• 08 WRZ. 21

  SZCZEPIENIA P/GRYPIE 2021/22

  Drodzy Pacjenci,

  informujemy, że tworzymy listę osób chętnych na szczepienie

                      p/grypie w sezonie 2021/22.

  Na chwilę obecną nie mamy jeszcze informacji kiedy szczepionka będzie dostępna dla osób bez wskazań do refundacji (pełnopłatna).

  O kolejności szczepień, w przypadku niewystarczającej dostępności, decyduje kolejność zgłoszeń.

   

  Osoby z grup podwyższonego ryzyka (wymienionych poniżej*), aby otrzymać refundację, muszą:

  1. Otrzymać od lekarza POZ receptę na szczepionkę (patrz informacja niżej)

  2. Umówić się na szczepienie w przychodni POZ

  3. Wykupić szczepionkę w aptece i prawidłowo ją przechowywać

  4. Przyjąć na umówiony termin szczepienia wraz ze szczepionką i podpisać oświadczenie o prawidłowym jej przechowywaniu.

  UWAGA! Dzieciom do lat 9, które nie były wcześniej szczepione p/grypie należy podać dwie dawki w odstępie miesiąca Pierwsze partie szczepionek już trafiły do aptek.

   

   

   

   

   

   

  * po transplantacji narządów; chorujący na niewydolność układu oddechowego, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność układu krążenia, chorobę wieńcową, niewydolność nerek, nawracający zespół nerczycowy, choroby wątroby, choroby metaboliczne (w tym cukrzycę), choroby neurologiczne i neurorozwojowe; w stanach obniżonej odporności (w tym po przeszczepie tkanek i chorujący na nowotwory układu krwiotwórczego)

   

  Jak otrzymać receptę na refundowaną szczepionkę p/grypie?

  (dot. pacjentów naszej przychodni)

  Jest kilka sposobów:

  1. Wypełnij formularz z prośbą o receptę wpisując jako lek szczepienie p/grypie(kliknij tutaj)- dopisz jeżeli chodzi o podwójną szczepionkę dla dziecka . W osobnym mailu (olimpiamed@op.pl) wyślij dokument potwierdzający refundację- jeżeli nie mamy go w kartotece (np. skan karty ciąży, zaświadczenie od diabetologa, pulmonologa, onkologa). W tytule maila proszę wpisać Grypa- potwierdzenie refundacji. Recepta zostanie wystawiona w ciągu 2 dni roboczych.
  2. Przyjdź do przychodni i w rejestracji poproś o receptę. Miej ze sobą dokument potwierdzający refundację- jeżeli nie mamy go w kartotece (np. skan karty ciąży, zaświadczenie od diabetologa, pulmonologa, onkologa). Recepta zostanie wystawiona w ciągu 2 dni roboczych.
  3. Zadzwoń do przychodni i poproś o receptę. W mailu (olimpiamed@op.pl)  wyślij dokument potwierdzający refundację- jeżeli nie mamy go w kartotece (np. skan karty ciąży, zaświadczenie od diabetologa, pulmonologa, onkologa). W tytule proszę wpisać Grypa- potwierdzenie refundacji. Możesz też przynieść kopie tego dokumentu osobiście do rejestracji.
  4. Jeżeli nie jesteś pewny czy przysługuje Ci refundacja szczepionki- umów się na poradę do lekarza POZ.