Moment pojawienie się na świecie noworodka to dla każdej rodziny wspaniałe przeżycie ale także często jest to okres wywracania się wszystkiego do góry nogami.

Aby ułatwić Państwu przebrnięcie przez procedury zgłoszenia dziecka do przychodni przygotowaliśmy listę- ściągę:

1. Jeszcze w szpitalu należy podać adres naszej placówki jako placówki POZ dla dziecka.

OlimpiaMed sp. z o.o.

ul. Marca Polo 21/1

51-504 Wrocław

Robi się to, aby szpital przesłał do nas KARTĘ UODPORNIENIA DZIECKA.

2. Dzień po wypisaniu maleństwa ze szpitala, należy zgłosić urodzenie noworodka do przychodni. Można to zrobić na kilka sposobów:

a. Wypełnić formularz deklaracyjny online na którego podstawie przygotujemy za Ciebie deklaracje, które należy podpisać w przychodni.

b. Pobrać wzór deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki lub położnej. Prosimy o wydrukowanie deklaracji i czytelne, najlepiej drukowanymi literami, wypełnienie. Wypełnioną i podpisaną osobiście deklarację należy przynieść do naszej placówki.

Formularz wyboru lekarza
Formularz wyboru pielęgniarki
Formularz wyboru położnej

c. Zgłosić urodzenie się dziecka osobiście w przychodni, lub telefonicznie.

W przypadku składania deklaracji w sposób zdalny- można je podpisać przed pierwszą wizytą w przychodni(patronażem pediatrycznym)

Podczas składania deklaracji POZ sprawdzone zostaną również w bazie e-WUŚ uprawnienia o przysługującym prawie do świadczeń opieki zdrowotnej [ubezpieczenie].

3. Po złożeniu deklaracji, pracownik przychodni:

-przekaże zgłoszenie urodzenia noworodka do położnej. Pani położna w pierwszej kolejności skontaktuje się z Państwem telefonicznie, a następnie przyjdzie do Państwa do domu na patronaż położniczy.

-umówi dziecko na pierwszy patronaż pediatryczny (w przychodni).

-umówi dziecko na pierwsze szczepienie.